Latvijas un Igaunijas kopizstāde Tuvie

Izstāde Tuvie-nepazīstamie: Igaunija, Latvija un Krišjānis Barons vēsta par divām mazām Eiropas tautām – Latviju un Igauniju, un to, kā šīm tautām veidojusies nacionālā apziņa. Latvija un Igaunija ir mazas valstis, kuras vieno vēsture, tradīcijas, kultūra un vērtību sistēma, tomēr viens par otra sasniegumiem zinām ārkārtīgi maz. Šajā izstādē izstāstīts, kā divas iznīcībai lemtas tautas, tomēr spēja no šāda likteņa paglābties, lielā mērā pateicoties savai tradicionālajai kultūrai un kopsakarību tajā. Izstādē redzamais līdzīgais nacionālās atmodas ceļš, vēlreiz pierāda, ka tikai mēs paši esam savas laimes kalēji, kur sadarbībā šis ceļš kopā veicams vieglāk. Par divu zemnieku tautu kultūras apziņas dzimšanas vietu kļuva Tērbatas jeb Tartu Universitāte, kura joprojām ir viena no vadošajām universitātēm visā Ziemeļeiropā.

21.augustā Igaunijas Nacionālajā muzejā Tartu atklāta izstādes pirmā daļa, kuras papildinātā versija redzama Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sākot ar 30. oktobri. Izstāde Tuvie - nepazīstamie: Igaunija, Latvija un Krišjānis Barons Rīgā būs apskatām līdz 2020. gada beigām. Latvijas Nacionālās bibliotēkas darba laiku var apskatīt šeit

Izstādes veidošanu atbalsta banka BlueOrange, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un Tartu pilsētas dome.

Izstādes koncepts, ideja: Žanete Grende, Ziedoņa muzejs

Projekta vadītāja: Madara Seile

Kuratori: Mairo Rēsks, Ilze Salnāja-Verva, Katrīna Kūkoja

Mākslinieces: Evelīna Urma un Velga Vītola

Pētnieciskais atbalsts: Andris Ērglis, Māra Vīksna, Vita Zelče

Grafiskie risinājumi: Salibar OU

Tulkotājs: Margus Konnula

Redaktore: Vija Stepiņa

Vēsturiskā skapja restaurators: Jānis Tolpežņikovs

Tehniskie risinājumi: BLUERAY OU

Izmantotie krājumi: Igaunijas Rakstniecības muzejs, Tartu Universitātes bibliotēka, Tartu
Universitātes Dabas muzejs, Tartu Universitātes Botāniskais dārzs, Igaunijas Nacionālais arhīvs, Latvijas Nacionālais arhīvs, Latvijas Banka, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Rakstniecības un mūzikas muzejs, Krišjāņa Barona muzejs, Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka, LU LFMI Latviešu folkloras krātuve, Kubalu skola-muzejs.

Partneri: Krišjāņa Barona muzejs, Igaunijas Nacionālais muzejs, Tartu Universitātes Dabas muzejs, Tartu Universitātes muzejs, Tartu Latviešu biedrība, Latvijas Nacionālā bibliotēka. Pateicamies Latvijas Republikas vēstniecībai Igaunijā.

Fotogrāfijas no izstādes atklāšanas Igaunijā var skatīt ŠEIT

Fotogrāfijas no izstādes atklāšanas Rīgā var skatīt ŠEIT