Ziedoņa muzejs ir ceļš

Ziedonis_Motocikls_web.jpg

Muzeja darbības pamatprincips ir Imanta Ziedoņa vēlēšanās:

"Es gribu muzeju kā mūzu māju, kur cilvēki nāk pavadīt laiku attīstībā, jēgpilnās sarunās un jaunradot."


Ziedoņa muzejs Murjāņos atvērts no 1. jūnija līdz 1. oktobrim.
Par ciemošanos muzejā var uzzināt ŠEIT.


AKTUALITĀTES

 

Pikniks ar suni Funi Ziedoņa muzeja bērnu dienā! 

Starptautiskajā bērnu tiesību aizsardzības dienā, 
1. jūnijā plkst. 11:00 Ziedoņa muzejs atklās jauno vasaras sezonu.

Šogad muzejs akcentē bērnu tēmu, tāpēc kopā ar suni Funi notiks ģimeņu pikniks, kurā visi aicināti ierasties ar groziņiem. Visas dienas garumā rādīs Ziedoņa muzeja izveidotās izglītojošās animācijas filmiņas par suni Funi, bērnus aicinās zīmēt un darbus izstādīs muzeja dārzā. Visām ģimenēm ar bērniem būs iespēja iziet lasītprasmi veicinošu spēli Blēņām pa pēdām, kuras noslēgumā varēs atklāt arī ar Siguldas novada pašvaldības finansiālo atbalstu tapušās suņa Fuņa mājiņā jaunizveidotās aktivitātes. Tāpat aicināsim viesus piedalīties individuālajā muzeja apmeklējumā Muzeja ceļa piezīmes.

Šajā dienā ieeja muzejā un abas programmas bez maksas.
LASI VAIRĀK

 

Ziedoņa muzejs sadarbībā ar Rocket Beand Roastery rada kafiju "Ziedonis" 

Ziedoņa muzejs kopā ar kafijas grauzdētavu Rocket Bean Roastery, godinot dzejnieka Imanta Ziedoņa 91. dzimšanas dienu, laiž klajā jaunu, kvalitatīvu un gardu Etiopijas kafiju “Ziedonis.”

Nopērkot kafijas paciņu, daļa no ienākumiem tiek ziedota Ziedoņa muzeja niedru jumta nomaiņai. Savukārt, pircējs iegūst dāvanu - ielūgumu uz muzeju. Katru paciņu papildina kāds “ziedonisks” jautājums par kuru padomāt, baudot dzērienu. 

“Esam patiesi gandarīti dzejnieka dzimšanas dienu šogad atzīmēt kafijas zīmē, jo tā bija viens no Imanta Ziedoņa iemīļotākajiem dzērieniem. Kā arī tas ir prieks šos svētkus svinēt kopā ar Rocket Bean Roastery, jo kafejnīcas ir bijušas.... 


LASI VAIRĀK

 

Ziedoņa muzejs lūdz palīdzību piecdesmit gadus vecā niedru jumta nomaiņai!  

Imanta Ziedoņa un Ausmas Ziedones-Kantānes vasaras mājai "Dzirnakmeņi" Siguldas novadā, kas sabiedrībai pieejama kā Ziedoņa muzejs, šogad aprit 50 gadu. Šo gadu laikā niedru jumts ir ievērojami izdilis un to nepieciešams mainīt, lai pasargātu māju un tajā esošo I. Ziedoņa kultūras mantojumu.

Dzejnieks vasaras māju jeb, kā tā tika dēvēta - Epifāniju ar niedru jumtu, cēla pats saviem spēkiem un izmantoja dabas resursus - guļbaļķus karkasam un niedres jumtam. 

Muzejs liecina par mūsu identitāti un tā saturs ir ilgtspējīga nacionāla vērtība. Muzeja apmeklētāji bauda paša dzejnieka klātbūtnes sajūtu, dārza mieru un iespēju šai vietā atjaunoties kā garīgi, tā fiziski. 

Aicinām piedalīties jumta nomaiņā, lai Ziedoņa muzejs varētu turpināties. Esam savākuši 10.000 Eur , bet nepieciešami vēl 25.000 Eur.

LASI VAIRĀK

 

Jauns piedāvājums pavasarī! 

«Ziedonis raksta par alkām pēc cilvēku patiesās dabas, pēc kvalitatīvas, piepildītas dzīves, un kartupelis kalpo kā šo meklējumu simbols.»​

Tuvojoties kartupeļu stādīšanas laikam, vēlamies jums piedāvāt atbilstošu mūzikas albumu «Visu gaisu» par īpaši draudzīgu cenu - 5 eiro un radiožurnālu "Kur Zeme Tā" dāvanā. 

Radiožurnāls “Kur Zeme Tā” ir multimediāls izdevums, kurā lasīt interesantus kurzemnieku stāstus, kas iemūžināti vairākās fonda «Viegli» ne tik senajās ekspedīcijās.​

Savukārt, albumā «Visu gaisu» iekļautas tādas laika pārbaudi izturējušas dziesmas kā Imanta Kalniņa “Dūdieviņš”, grupas “Pērkons” dziesma “Pie baltas lapas”, Raimondas Vazdikas izpildītā “Apsoli man neko” un citi iemīļoti skaņdarbi, kas apkopoti un aranžēti par godu 2019. gada brīvdabas koncertam kartupeļu ziedēšanas laikā Kuldīgā.

IEGĀDĀJIES

 

Ziedoņa muzeja paveiktais 2023. gadā 

Kas par Imanta Ziedoņa jubilejas gadu!
To iesākām ar Ziedoņa muzeja un Ērika Hānberga veidotas grāmatas “Amizantais? Katram savs Imants Ziedonis” izdošanu, kurā apkopoti neordināri laikabiedru stāsti par Imantu Ziedoni un viņa daudzšķautņaino personību.

Kādu Imantu Ziedoni esat satikuši jūs? Šādu jautājumu uzdevām arī maijā jaunatklātajā izstādē "Es atkal neatvados". Viena izstādes daļa atrodas Sporta 2 kvartālā, Rīgā, savukārt otra vēl joprojām ceļo pa Latviju.

Šogad arī Murjāņos notika lielas pārmaiņas! Ziedoņa pasakas iedvesmoti, radījām suņa Fuņa māju un programmu bērniem "Blēņām pa pēdām”, kas ietver...

 

Par pārējām muzeja aktivitātēm:  LASI VAIRĀK
 

 

Ziedoņa muzejs Latvijas svētku nedēļā laiž klajā jau otro animācijas filmiņas epizodi ”Suns Funs un mūsu Latvija”. 

Stāsts ir par mazo, taču unikālo valsti Baltijas jūras krastā, par tās tapšanu, unikalitāti, vēsturi, simboliem un tradīcijām. Suns Funs palīdz bērniem saprast, ko nozīmē būt varonim, kā arī to, kā tas iespējams, ka Latvijai ir divas dzimšanas dienas. 
 
Animācijas filmiņas radītas ar nolūku turpināt Imanta Ziedoņa ideju runāt ar bērniem tiem saistošā valodā, lai stāstītu par Latviju, tās unikalitāti un vērtībām, kas jāzina katram mazam un lielam Latvijas iedzīvotājam. 


LASI VAIRĀK

 

 

Izdota jauna Ojāra Vācieša kabatas formāta grāmata Minimismi! 

Fonds Viegli izdod Imanta Ziedoņa drauga un iedvesmotāja Ojāra Vācieša dzejas spilgtākos citātus, kuros smelties iedvesmu, drosmi un pašapziņu.

“Viens no mūsu tautas pašapziņas spēka simboliem ir Ojārs Vācietis. Viņam, tāpat kā Imantam Ziedonim, šogad aprit deviņdesmit. Ko varētu uzdāvināt Imants Ojāram? 

“Dāviniet tikai lielas lietas!” skandē Ziedonis.  No pieredzes redzam, ka mazais grāmatas formāts un no dzejnieka daiļrades izspodrinātais minimisms (“mazs teikums ar lielu domu” Imants Ziedonis), spēcīgi uzrunā dzīves skrējējus,” ievadā raksta Žanete Grende. 

Minimismu atlasi veikuši Ziedoņa muzejs un Ojāra Vācieša muzejs, sastādītājis Jānis Holšteins-Upmanis.
Grāmatas vizuālo noformējumu veidojis laikmetīgais mākslinieks Andris Kaļiņins.

GRĀMATAS IEGĀDE

Laikmetīgās mākslas izstāde
Fragmenti, kas palīdz dzīvot. Imka un Ojka  

Ziedoņa muzejā Murjāņos 6. oktobrī atvērta laikmetīgās mākslas mākslinieka Andra Kaļiņina izstāde “Fragmenti, kas palīdz dzīvot. Imka un Ojka”, tā visu ziemas sezonu būs skatāma muzeja dārzā. Izstāde būs pieejama un skatāma 24/7 līdz pat 2024. gada maija beigām. 

Izstāde veidota kā instalācija, kas atgādinās par divu laikabiedru, draugu un dzejas dižgaru  Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša  draudzību, kā arī atzīmēs abu vārda meistaru deviņdesmitgadi.  Ziedonis savu dzimšanas dienu svin pavasarī, Vācietis – rudenī, līdz ar to varam
teikt – līdz ar rudeni ir, iestājies Ojāra Vācieša laiks. 


LASI VAIRĀK

 

 

Piesakies Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” jaunumiem