Ziedoņa muzejs ir ceļš

Ziedonis_Motocikls_web.jpg

Muzeja darbības pamatprincips ir Imanta Ziedoņa vēlēšanās:

"Es gribu muzeju kā mūzu māju, kur cilvēki nāk pavadīt laiku attīstībā, jēgpilnās sarunās un jaunradot."


Ziedoņa muzejs Murjāņos slēgts līdz nākamajai sezonai 2023. gada pavasarī.
 


AKTUALITĀTES

Imanta Ziedoņa suns Funs jaunā veidolā un ar zinātkāri

Imanta Ziedoņa jubilejas gadā pie bērniem no jauna ciemos nāk Imanta Ziedoņa pasaku tēls suns Funs. Ziedoņa muzejs zinātkāro suņa Fuņa tēlu radījis, lai turpmāk tas sarunātos ar pirmsskolas vecuma bērniem muzejā Murjāņos un citur Latvijā.

Dzejniekam Imantam Ziedonim arvien ir rūpējis dot bērniem pilnīgu un kvalitatīvu priekšstatu par pasauli, kurā viņiem jādzīvo. “Imants Ziedonis bērnus uzskatīja par līdzvērtīgiem sarunu biedriem. To apliecina arī dzejnieka darbošanās bērnu literatūras veicināšanā un radītā literatūra bērniem – pasakas, ābece, iecere par enciklopēdiju sēriju bērniem. 

LASI VAIRĀK

 

 

 

 

Perpendikulārā karote

Ziedoņa muzejs Sporta 2 kvartālā, Sporta ielā 2, Rīgā atklāj izstādi, kas apmeklētājiem bez maksas pieejama jebkurā diennakts stundā. Ziedoņa muzeja un scenogrāfa Andra Kaļiņina lielo jautājumu izstāde Perpendikulārā karote veltīta Imanta Ziedoņa, Vitālija Korotiča un Gunāra Janaiša grāmatai (1972) ar tādu pašu nosaukumu, kurā dokumentēts ceļojums uz tā laika Tadžikistānu, apbrīnojot tās bagātīgo kultūru un viesmīlīgos cilvēkus.


LASI VAIRĀK

 

 

 

 

 

Pētniecības cikls Fragmenti, kas palīdz dzīvot

 

 

2021. gada nogalē Ziedoņa muzejs uzsāka jaunu desmitgades krājuma pētniecības ciklu Fragmenti, kas palīdz dzīvot. Pētniecības gaitā plānots atklāt Imanta Ziedoņa Murjāņu vasaras mājas mistērijas, kuras līdz šim mazāk pētītas. Fragmenti, kas palīdz dzīvot būs notikumu cikls, kurā tiks realizētas izstādes, veidoti pētniecības dienasgrāmatas stāsti un plānoti rakstnieka deviņdesmitgades atzīmēšanas pasākumi. Pirmais cikla notikums ir Ziedoņa muzejā, Murjāņos, kur ikviens ciemiņš var iepazīties ar brīvdabas izstādi Fragmenti, kas palīdz dzīvot. Izstāde pieejama muzeja dārzā bez maksas jebkurā laikā. 

LASI VAIRĀK

  

Piesakies Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” jaunumiem