Mūsdienu Baronu ceļš: digitālā grāmata Tuvie

Iedvesmojoties no K. Barona sarakstītās ģeogrāfijas grāmatas Mūsu Tēvzemes aprakstīšana un daži pielikumi īsumā saņemti un 1859. gadā K. Barona veiktā gājiena caur mūsdienu Latvijas un Igaunijas teritoriju, tapis vairāk nekā 800 kilometru garš pārgājiena maršruts no Tartu (Igaunijā) līdz Kurzemes pilsētai Dundagai. Lai kājāmgājējiem būtu iespēja šo vēsturisko maršrutu veikt mūsdienās, muzeja komanda ir izpētījusi 19. gadsimta kartes, K. Barona atmiņas par šo gājienu, un kopā ar karšu izdevniecību Jāņa sēta ir izveidota mūsdienu maršruta karte.

Šo ceļu no 2020. gada 21. augusta līdz 20. septembrim veica vairāk nekā 65 mūsdienu Baroni. Katram gājējam bija savs stāsts un savs redzējums uz mūsdienu Latviju.

 

Lasi visu mūsdienu Baronu stāstus digitālajā grāmatā Tuvie.


 

Ceļš Tartu - Dundaga un digitālā grāmata Tuvie tapusi pateicoties AS Latvenergo, SIA Latvijas Mobilais Telefons, SIA Orkla Latvija, apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company, karšu izdevniecībai Jāņa sēta, Siguldas, Dundagas un Ergļu novada pašvaldībām, SIA Synergy un bankas BlueOrange atbalstam.

 

Ceļu iepazīstie arī lāča Andreja blogā, kur kāds mazs lācēns palīdzēja viņam aprakstīt šo piedzīvojumu.