Daudzsēriju dokumentālā filma Ceļā ar Baronu

 

Sākot no 2021. gada 7. marta, plkst. 18.20 kanāla TV3 un televīzijā Go3 būs skatāma daudzsēriju dokumentālā filma Ceļā ar Baronu. Tajā varēs sekot līdzi 65 izcilām mūsdienu personībām, kuras iejutīsies Dainu tēva ādā un 31 dienas laikā veiks 800 km garo ceļu no Tartu līdz Dundagai. Filmā atspoguļots 2020. gada vasaras izskaņā veiktais mūsdienu Baronu gājiens no Tartu līdz Dundagai.

Šajā dokumentālajā filmā mītiem un patiesībām apvītais Krišjānis Barons vēlreiz dodas ceļā, šoreiz kopā ar 65 mūsdienu Baroniem. Aizraujošo ceļojumu atklāj populārākais latvietis Igaunijā - mūziķis Renārs Kaupers, kurš ne tikai ieskandina Tartu, bet arī veic pirmo ceļa posmu no kopumā 800 kilometrus garā gājiena Tartu - Dundaga. Ceļā dosies arī valsts prezidents Egils Levits, kultūras ministrs Nauris Puntulis, LTRK vadītājs Jānis Endziņš, Grupas Carnival Youth puiši, mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), dzejnieks Toms Treibergs, K. Barona pēcteči - Jānis un Dita Baroni un citi.

 

"Šis ceļš noteikti ir kultūras fenomens un kultūras pieredzes piemērs, kad 31 dienas laikā dažādu nozaru pārstāvji dodas ceļā un piedzīvo mūsdienu Latviju un Igauniju. Latvijā un Igaunijā netrūkst aizrautīgu, laipnu, izpalīdzīgu un viesmīlīgu cilvēku, kuri ceļā mūs sagaidīja un veidoja savus kultūras notikumus, atklāja mītiem apvītā Krišjāņa Barona personību,"

pauž Ziedoņa muzeja vadītāja Žanete Grende, kura pati piedalījās gājienā visas tā norises dienas.

Bez šaubām Krišjānis Barons ir viens no nozīmīgākajiem tēliem latviešu kultūrvidē. Viņš ir viena no Latvijas kultūras kanona vērtībām, kultūras mantojuma patroniem un viņa portrets atrodas uz atjaunotās Latvijas 100 latu banknotes. Ir skaidrs, ka Dainu tēvs ir arī viens no visvairāk mitoloģizētajiem tēliem latviešu kultūras telpā, tādēļ šī dokumentālā filma pārsteigs ikvienu skatītāju.

Dokumentālo daudzsēriju filmu Ceļā ar Baronu veido Imanta Ziedoņa muzejs sadarbībā ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA režisora Jāņa Rēdliha vadībā. Dokumentālā daudzsēriju filma tapusi pateicoties bankai BlueOrange, ražošanas uzņēmumam Orkla Latvija un kartogrāfijas un ģeotelpisko risinājumu uzņēmumam Jāņa Sēta. Ceļā ar Baronu skatāms jau no 7.marta svētdienās plkst. 18.20 kanālā TV3 un nākamās paaudzes televīzijā Go3.