Imanta Ziedoņa fonds Viegli izdod digitālu mūzikas albumu Ceļā ar Baronu. Tautas mūzikas ieraksts izdots par godu projekta Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu gājienam no Tartu līdz Dundagai 2020. gada vasaras beigās.

Mūzikas ieraksts radīts fonds Viegli mūziķu Jāņa Upmaņa-Holšteina (Goran Gora), Renāra Kaupera un Jāņa Strapcāna vadībā, piedaloties tādiem māksliniekiem kā Rūtai un Valdim Muktupāveliem, Staņislavam Judinam un Mārtiņam Miļevskim. Tautas mūzikas skanējumā radītie skaņdarbi sākotnēji izmantoti Ziedoņa muzeja veidotajā daudzsēriju dokumentālajā filmā Ceļā ar Baronu, kas pirmizrādi piedzīvoja 2021.gada pavasarī.

"Lielākoties visi, kuri nodarbojas ar skriešanu, nūjošanas vai dodas pārgājienos, ir izveidojuši savas individuālās "skriešanas pleilistes". Tajās dzirdama mūzika, kas viņus uzmundrina, palīdz turēties tempā vai gluži vienkārši iedvesmo. Pēc daudzsēriju filmas Ceļā ar Baronu nonākšanas TV ekrānos bija skaidrs, ka šo vairāk nekā 800 kilometrus garo pārgājienu maršrutu nu vieno arī mūzika, kas dzirdama visu astoņu sēriju garumā,"

stāsta mūziķis Goran Gora.

Starp mūsdienīgām tautasdziesmu aranžijām atrodamas kompozīcijas ar nosaukumiem Barons mežā, Barons pļavā un Barons negaisā, kuras simbolizē mūsdienu Baronu veikto ceļu no Tartu līdz Dundagai. "Mēs vēlējāmies šo muzikālo materiālu publicēt, lai katrs, kurš dodas pārgājienā, ar mūzikas palīdzību nonāktu tajās sajūtās, kas valdīja 65 cilvēku sirdīs, mērojot simbolisko Krišjāņa Barona gājienu no 1859.gada, kad mūsdienu Latvija un Igaunija bija tāda pati, taču pavisam citāda," turpina Goran Gora.

Digitālais albums pieejams bez maksas straumēšanas servisos Spotify un YouTube