Izstāde "Kur Zeme Tā" Kuldīgā

Šogad, Imanta Ziedoņa grāmatas Kurzemīte piecdesmitgadē, Ziedoņa muzejs un Kartupeļu Lauka Radio izveidojuši izstādi un nepieredzēta formāta žurnālu. Līdz 22. novembrim Kuldīgas novada muzejā var iepazīties un piedzīvot ekspozīciju Kur Zeme Tā.

Izstādes veidotāji:

Imanta Ziedoņa muzeja komanda,

Kartupeļu Lauka Radio komanda

Kuratores: Rūta Šmite, Velga Vītola

Koordinatore: Ance Caune

Māksliniece: Velga Vītola

Teksts: Toms Treibergs

Foto: Elīna Kursīte

Izstādē piedalās:

Mākslinieki - Elizabete Klints, Elīna Kursīte, Gints Rudzītis, Jānis Holšteins - Upmanis, Sandra Strēle, Kintija Avena.

Videostāstu autori: Alise Līce, Emīls Mihailovs, kā arī Alans Perševics un Ieva Benefelde.

Izstāde  Kur Zeme Tā sastāv no vairākām telpām, kuras konceptuāli vēsta, paskaidro un interpretē Imanta Ziedoņa idejas un viņam tuvās vērtības mūsdienās. Izstādes mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ne tikai ar Imanta Ziedoņa grāmatu Kurzemīte, bet inovatīvā veidā prezentēt dažādas šajā grāmatā atrodamās idejas. Imants Ziedonis, apceļojot Kurzemi un apcerot ceļā pieredzēto, savā grāmatā raksta, ka viņu interesē Latvijas individualitātes, personības, savādnieki un dīvaiņi. Ziedoņa prāt, tikai personība spēj izaudzināt otrā personību.

Vienā no izstādes telpām apskatāmi jauno mākslinieku darbi, kuri tapuši iedvesmojoties no grāmatas Kurzemīte. Grāmatā Imants Ziedonis apceļojot Kurzemi paviesojies arī - Kazdangas lauksaimniecības tehnikuma rīkotajā Kartupeļu ballē. Pateicoties Kazdangas muzejam, izstādē ikvienam apmeklētājam būs iespēja ielūkoties šajā unikālajā notikumā. Atsevišķa vieta izstādē atvēlēta Kartupeļu Lauka Radio radītājam izdevumam Radiožurnāls. Kur Zeme Tā. Tas ir multimediāls izdevums, kur paralēli tekstam un fotogrāfijām iespējams intervētos kurzemniekus saklausīt un saredzēt. Izcilie kurzemnieki intervēti un iemūžināti vairākās radio komandas ekspedīcijās visas vasaras garumā.

Izstāde apskatāma Kuldīgas novada muzejā (Pils iela 5, Kuldīga) līdz 22. novembrim katru dienu no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00, otrdienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00.

Izstāde tapusi pateicoties Kuldīgas novada muzejam, Valsts kultūrkapitāla fondam (VKKF), Kuldīgas novada domei, Abavas vīna darītavai, AS Attīstības finanšu institūciju Altum Eiropas Sociālā fonda projekta, Labklājības ministrijas un MacMaster atbalstam.