Brīvdabas kino vakars "Laika tilti"

Filma "Laika tilti"

Baltijas dokumentālajam kino padomju periodā bija svarīga loma. Galvenais uzsvars tika likts uz vizualitāti, metaforu pielietojumu, un, kaut oficiālā kino valoda balstījās uz propagandu, tomēr vienlaikus filmas bija kā poētisks apliecinājums Dzīvei un Cilvēcei.
Šai filmā tiek parādīti izcili darbi, kā arī to režisori – personības, kas izklāsta savas domas un uzskatus laikā, kad apritējušas vairākas desmitgades kopš viņu meistardarbu uzņemšanas: Hercs Franks, Uldis Brauns, Ivars Seleckis, Marks Sosārs, Andress Sēts, Roberts Verba, Henriks Šablevičus un Aivars Freimanis.

Dokumentālā filma, 78 minūtes, 2018. gads
Režisori: Kristīne Briede un Audrjus Stonis
Scenāristi: Kristīne Briede, Audrjus Stonis
Scenārija līdzautori: Ramune Rakauskaite, Arūns Matelis, Riho Vestriks
Operatori: Audrjus Kemežis, Valdis Celmiņš, Jānis Šēnbergs, Joseps Matjus, Laisvūns Karvelis
Montāža: Kosts Radlinsks, Andra Doršs
Komponists: Ģiedrjus Puskunigis
Skaņu režisors: Artis Dukaļskis

Saruna ar vakara viesi: plkst. 20.30

Vakaru programmā paredzēta vieta arī vēderpriekiem. Ikviens kino viesis aicināts ierasties ar groziņu, starp citiem gardumiem līdzi ņemot arī kartupeļus, ko kopīgi uzcept uz lielās pannas zem klajas debess un kopīgi arī notiesāt. Lietus gadījumā brīvdabas kino tiks pārcelts uz Ziedoņa muzeja klēti.

Imanta Ziedoņa muzejs "Dzirnakmeņi", Krimuldas novads

23/08/2019