BIBLIOTĒKA

BIBLIOTĒKA
Imanta Ziedoņa bibliotēka rīko sarunu ciklu par Latvijas literatūras grandiem “Nobela ēnā”
 
Iepazīstinot ar Latvijā nozīmīgiem rakstniekiem, kuri dažādos vēstures posmos bijuši soļa attālumā no nominācijas Nobela prēmijai literatūrā, Imanta Ziedoņa bibliotēkā šovasar notiks sarunu cikls “Nobela ēnā”. Jūnijā un jūlijā piecās lekcijās literatūras nozares speciālisti un zinātnieki stāstīs par tādiem izciliem latviešu autoriem kā Rainis, Edvarts Virza, Imants Ziedonis, Vizma Belševica un Knuts Skujenieks.
 
Sarunu cikls “Nobela ēnā” Ziedoņa bibliotēkā dos ieskatu Latvijas kultūras un literatūras vēsturē ikvienam interesentam, taču tajā piedalīties īpaši aicināti seniori, tādējādi veicinot dažādu paaudžu savstarpēju integrāciju mūsdienu sabiedrībā.
 
 
Lekcijas norisināsies Ziedoņa bibliotēkas telpās Sporta ielā 2, Rīgā:
- 4. jūnijā plkst.16.00 lekcija par Raini (lektors: Raiņa un Aspazijas muzeja vecākais eksperts Jānis Zālītis);
- 11. jūnijā plkst. 16.00 lekcija par Knutu Skujenieku (lektors: literatūrzinātnieks Arnis Koroševskis);
- 18. jūnijā plkst. 16.00 lekcija par Vizmu Belševicu (lektore: literatūrzinātniece, literatūras kritiķe Anda Kubuliņa);
- 2. jūlijā plkst. 16.00 lekcija par Edvartu Virzu (lektors: literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis);
- 9. jūlijā plkst. 16.00 lekcija par Imantu Ziedoni (lektore: literatūrzinātniece Eva Eglāja-Kristsone).
 
 
Aktīvākajiem senioriem būs iespēja doties ekskursijā uz Imanta Ziedoņa muzeju Murjāņos.
 
 
Sarunu ciklu “Nobela ēnā” līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta
Sabiedrības integrācijas programma. Pieteikšanās zvanot +371 26 93 55 26!

 

 

CEĻĀ AR GRĀMATU

 

“…bet ar katru lasīto grāmatu es it ka uzgāju sevi.”

I. Ziedonis

 

Kopš 2019. gada 15. janvāra Ziedoņa bibliotēka īsteno projektu “Ceļā ar grāmatu”, atklājot pirmo lasītavu vienā dīzeļvilciena sastāvā ar trīs grāmatu plauktiem un vairākiem desmitiem grāmatu. Projekts norisinās sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un AS “Pasažieru vilciens”.

 

Tā kā vilciena sastāvs nav piesaistīts konkrētam maršrutam, grāmatu plauktu varēs sastapt, gan braucot uz Daugavpili, gan Siguldu, gan citos dīzeļvilcienu maršrutos. Katrā grāmatā ir iespiests īpašs projekta atpazīšanas zīmogs. Plānots, ka grāmatu krājumi vilciena plauktos tiks papildināti un mainīti ik pēc trīs mēnešiem. Projekts “Ceļā ar grāmatu” tika uzsākts ar Imantam Ziedonim tuvu tēmu “Ceļošana”.

 

“Un tāpēc pirmkārt ir ceļojuma tieksme — šī evolucionārā pasaules griba pēc informācijas apmaiņas jeb informatīvās barošanās. Ceļošana ir viens no pasaules uzturveidiem. Un ceļotājs ir spēka pienesējs, savedējs, stalkers, ekspeditors, locis, izlūks un kas viss vēl ne.”

I. Ziedonis

 

Papildu informācija: biblioteka@ziedonamuzejs.lv

 

 

GRĀMATU NODOŠANA

 

Imanta Ziedoņa muzejs ir uzsācis darbu pie Ziedoņa bibliotēkas veidošanas. Tās publiskā atklāšana drīzumā notiks Sporta ielā 2, Rīgā.

 

Bibliotēkas mērķis ir apkopot visus Imanta Ziedoņa darbu izdevumus, tai skaitā tulkojumus. Aicinām ikvienu, kam grāmatas vairs nav nepieciešamas vai tās ir pieejamas vairākos eksemplāros, nodot tās Ziedoņa bibliotēkai.

 

Grāmatas iespējams nodot Sporta ielā 2, Rīgā, iepriekš sazinoties ar muzeja darbiniekiem.

 

Kontakti: biblioteka@ziedonamuzejs.lv