BIBLIOTĒKA

BIBLIOTĒKA

CEĻĀ AR GRĀMATU

 

“…bet ar katru lasīto grāmatu es it ka uzgāju sevi.”

I. Ziedonis

 

Kopš 2019. gada 15. janvāra Ziedoņa bibliotēka īsteno projektu “Ceļā ar grāmatu”, atklājot pirmo lasītavu vienā dīzeļvilciena sastāvā ar trīs grāmatu plauktiem un vairākiem desmitiem grāmatu. Projekts norisinās sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un AS “Pasažieru vilciens”.

 

Tā kā vilciena sastāvs nav piesaistīts konkrētam maršrutam, grāmatu plauktu varēs sastapt, gan braucot uz Daugavpili, gan Siguldu, gan citos dīzeļvilcienu maršrutos. Katrā grāmatā ir iespiests īpašs projekta atpazīšanas zīmogs. Plānots, ka grāmatu krājumi vilciena plauktos tiks papildināti un mainīti ik pēc trīs mēnešiem. Projekts “Ceļā ar grāmatu” tika uzsākts ar Imantam Ziedonim tuvu tēmu “Ceļošana”.

 

“Un tāpēc pirmkārt ir ceļojuma tieksme — šī evolucionārā pasaules griba pēc informācijas apmaiņas jeb informatīvās barošanās. Ceļošana ir viens no pasaules uzturveidiem. Un ceļotājs ir spēka pienesējs, savedējs, stalkers, ekspeditors, locis, izlūks un kas viss vēl ne.”

I. Ziedonis

 

Papildu informācija: biblioteka@ziedonamuzejs.lv

 

 

GRĀMATU NODOŠANA

 

Imanta Ziedoņa muzejs ir uzsācis darbu pie Ziedoņa bibliotēkas veidošanas. Tās publiskā atklāšana drīzumā notiks Sporta ielā 2, Rīgā.

 

Bibliotēkas mērķis ir apkopot visus Imanta Ziedoņa darbu izdevumus, tai skaitā tulkojumus. Aicinām ikvienu, kam grāmatas vairs nav nepieciešamas vai tās ir pieejamas vairākos eksemplāros, nodot tās Ziedoņa bibliotēkai.

 

Grāmatas iespējams nodot Sporta ielā 2, Rīgā, iepriekš sazinoties ar muzeja darbiniekiem.

 

Kontakti: biblioteka@ziedonamuzejs.lv