Ziedoņa muzejs

Imants Ziedonis (1933–2013): viens no 20. gadsimta izcilākajiem latviešu dzejniekiem, publicists, īsās prozas autors, epifāniju radītājs, tulkotājs, scenārists, aktīvs kultūras darbinieks, iesaistījies arī politikā, daudzkārt iniciējis jaunas sabiedriskās kustības, kas vērstas uz sabiedrības izaugsmi, latviskuma un tautas pašapziņas stiprināšanu. Latvijas Republikas Trešās atmodas kustības dalībnieks. Imanta Ziedoņa darbi iekļauti Latvijas Kultūras kanonā un attīstījuši filozofisko domu Latvijā.

ZIEDOŅA MUZEJS IR CEĻŠ!

Imanta Ziedoņa muzeju dibinājis fonds “Viegli”, kuri ir apņēmušies izpildīt Imanta Ziedoņa izstrādāto stratēģiju par muzeja vīziju, misiju un attīstību, kas paredz veidot muzeju kā iedvesmas vietu, kur cilvēki dodas pavadīt laiku jēgpilnās sarunās un sevis attīstībā, jaunradot. 2015. gadā fonds “Viegli” šo misiju uztic Imanta Ziedoņa muzeja fondam, kurš pārņem fondam “Viegli” uzticēto dzejnieka vīziju un veido visai sabiedrībai pieejamu Imanta Ziedoņa muzeju.

2015.gadā Imanta Ziedoņa vasarnīcā Murjāņos tiek atklāts sezonālais muzejs. Muzejs Murjāņos apmeklētājiem ir atvērts vasaras sezonā, laika posmā no jūnija līdz oktobrim.

Imanta Ziedoņa muzeja vasarnīca Murjāņos ir saglabāta tāda kā to savulaik iekārtojis pats dzejnieks kopā ar dzīvesbiedri Ausmu Ziedoni-Kantāni. Līdztekus muzeja ekspozīcijai, muzejs apmeklētājiem piedāvā dažādas radošas apmeklējuma programmas, regulārus pasākumus un notikumus visas vasaras garumā.

Muzejs iemieso Imanta Ziedoņa paustās idejas un attīsta viņam tuvās vērtības: jaunrades prieku, sevis apzināšanos un izzināšanu, latviskuma izkopšanu.

Vasaras sezonā muzejs rīko “Leišmalītes” gājienus, dodoties pa tiem ceļiem Latvijas-Lietuvas pierobežā, kurus savulaik, rakstot grāmatu “Leišmalīte” izstaigājis Imants Ziedonis kopā ar dēlu Rimantu.

Ziemas sezonā Imanta Ziedoņa muzejs ir sastopams ziemas rezidencē Rīgā, Aldaru ielā 5, rīkojot pasākumus un aktivitātes; dodoties ceļā uz Latvijas reģionu skolām, apciemojot un iedvesmojot jauniešus; kopā ar fondu “Viegli” veidojot apbalvojumu “Laiks Ziedonim”; kā arī citviet Latvijā dažādos notikumos un aktivitātēs.

Plašāka informācija par Imanta Ziedoņa muzeju un notikumiem tajā pieejama mājaslapā: ziedonamuzejs.lv, kā arī muzeja sociālo tīklu profilos: facebook.com/ziedonamuzejs un instagram.com/ziedonamuzejs

Muzeja darba laiks:

JŪNIJS-OKTOBRIS

No trešdienas līdz svētdienai

Ieejas biļetes cena: 5EUR

Katra mēneša pirmspēdējā svētdienā muzeja darba laiks 11:00 - 20:00 un muzeja apmeklējums ir bez maksas.

Grupu ekskursijas: iepriekš piesakoties pa tālruni +371 29252028, sākot no 10 cilvēkiem

Korporatīvie pasākumi muzejā: piedāvājam radošus notikumus kolektīva saliedēšanai un jaukai kopā būšanai, iepriekš vienojoties pa tālruni +371 29252028

Uz tikšanos Imanta Ziedoņa muzejā!

*MUZEJA MĀJASLAPA ŠOBRĪD ATRODAS IZSTRĀDES STADIJĀ

• 31.10.2017 00:00 - 00:00